KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TANAP Projesi İmza Töreni

TANAP Projesi İmza Töreni

          Müdürlüğümüze bağlı Bilge Kaan İlkokulu, Mehmet Arifoğlu İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu temsilcileri TANAP Projeleri imza törenine katıldılar.

          19/04/2018 Perşembe günü Ankara JW Marriot Otelde gerçekleştirilen TANAP Projesi imza törenine Bilge Kaan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Adem MERT ile Okul Aile Birliği Başkanı Harun GEÇER, Mehmet Arifoğlu İlkokulu Müdürü Tayyar KILIÇ ile Okul Aile Birliği Başkanı Hasan ŞAHİN, Cumhuriyet Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Haydar Emin ERDOĞAN ile Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa KANIK.katılmışlardır.

          Bilge Kaan İlkokulu’nun TANAP Projesi olan “Gökkuşağı Atölyesi” projesi ile 98.100 TL tutarında hibe almaya hak kazanmıştır.

          Projenin Amacı; taşıma merkezi olan Bilge Kaan İlkokulu öğrencilerinin sosyal çevreye uyumlarını sağlamak amacıyla maddi imkânsızlıklarından dolayı belki hayatlarında hiç karşılaşamayacakları ortamı sağlayarak ilgi, yetenek ve becerilerinin ortaya çıkmasını, sosyalleşmesini ve okula isteyerek gelmelerini sağlamaktır.

          Projenin Hedefleri;

1) Öğrencilerin sosyalleşmesini sağlamaktır.

2) Gökkuşağı Atölyesi Zekâ Oyunları bölümünde öğrencilerin bilişsel (zihinsel) gelişimlerine katkı sağlamaktır.

3) Gökkuşağı Atölyesi içerisindeki kütüphane bölümü ile öğrencilerde, toplum olarak en büyük eksikliğimiz olan okuma alışkanlığını güzel bir ortam ile sağlamaktır.

4) Gökkuşağı Atölyesi el sanatları bölümünde öğrencilerin farkında olmadığı beceri ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmaktır.

          Mehmet Arifoğlu İlkokulu hazırladığı TANAP Projesi ile 53.000 TL tutarında hibe almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında okula tam ve donanımlı teknolojik bir kütüphane kazandırılacaktır. Kurulacak olan kütüphane hem kendi öğrencilerine hem de tüm ilçe halkına hizmet verecek nitelikte olacaktır.

          Cumhuriyet Ortaokulu hazırladığı “Geleceği Oku, Tasarla, Kodla” TANAP Projesi ile 176.000 TL tutarında hibe almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında teknolojik ve sosyal bir sınıf oluşturarak öğrencilerin akademik başarılarının artırılması hedeflenmiştir.

          Çalışmalarından dolayı TANAP Projelerinde emeği geçen herkese katkı ve desteklerinden dolayı Müdürlüğümüz olarak teşekkür ederiz. Geçen TANAP Projelerinin okullarına ve ilçemize hayırlısı olmasını dileriz.

08-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-201808-05-2018

 

 

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.