KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale’de İstihdama Destek İçin Simülatörlü İş Makineleri Eğitim Merkezi Kuruyoruz Projesi Sertifika Töreni

Kırıkkale’de İstihdama Destek İçin Simülatörlü İş Makineleri Eğitim Merkezi Kuruyoruz Projesi Sertifika Töreni

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alan Şefi Ahmet ÖZCAN tarafından yazılan ve ilçemizde yaşayan işsiz, toprağı olmayan, dar gelirli ve dezavantajlı gruplar için iş makinesi operatörlük eğitimi verilip sertifikalandırılması ve kolayca iş bulabilmelerinin sağlanması amacıyla başlatılan “Kırıkkale’de İstihdama Destek İçin Simülatörlü İş Makineleri Eğitim Merkezi Kuruyoruz Projesi”nin 15 Ağustos 2018 – 06 Ekim 2018 tarihleri arasındaki eğitim faaliyeti sona erdi.

Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Sertifika Törenine Kaymakamımız Muammer KÖKEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, SANLAB Kurucusu Salih KÜKREK, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler ve yöneticiler ile kursiyerler katılmışlardır.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol TUĞ konuşmasında; bu proje kapsamında Keskin bölgesinde yaşayan 30 kişiye inşaat sektörünün ihtiyacı olan kalifiye iş makinesi operatörleri olarak yetiştirilmelerine yönelik olarak Keskin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde teorik bilgi verilip okulumuz bünyesinde kurulan iş makinesi simülatörü ile de uygulamalı eğitim verilerek kolayca iş bulabilmelerine imkân sağlanmış olduğunu ifade etmiştir.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ ise; “meslek liselerindeki amacımız öğrencileri sosyal / akademik anlamda hayata hazırlamak ve meslek edindirmektir. Bunun yanında şehirde yaşayan insanların sosyo-ekonomik düzeyini artırmak için gerekli mesleki eğitim çalışmalarını yapmak da hedeflerimiz arasındadır. Bu projede emeği geçen, vesile olan tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Keskin Kaymakamımız Muammer KÖKEN’de yaptığı konuşmada, Keskin ilçesindeki gençlerin böyle bir kursu almalarından, teknolojiyi kullanmalarından ve istihdam edilecek olmalarından dolayı memnun olduğunu dile getirerek kursiyerlere başarılar diledi.

Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifika verilmesinin adından tören sona erdi.

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.