KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keskin’de İlköğretim Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

Keskin’de İlköğretim Haftası Kutlama Programı Düzenlendi

2018 / 2019 Eğitim – Öğretim Yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında müdürlüğümüze bağlı Bilge Kaan İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Kutlama programına İlçe Kaymakamı Muammer KÖKEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK, İlçe Belediye Başkan Vekili Haşmet KOPARAN, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Burak YÖRÜBULUT, İlçe Jandarma Komutanı Ömer AKSOY, İlçe Müftüsü Selami AYKUT,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa ÖLMEZ, Ak Parti İlçe Başkanı Hallim BULUT, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin KILIÇDAĞI ve Nafiz Arafat TANIT, müdürlüğümüze bağlı okul ve kurum müdürleri, Bilge Kaan İlkokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Kutlama programına saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlanıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması Bilge Kaan İlkokulu Müdürü Çelebi Rıfat ÇALI tarafından yapıldı. Bilge Kaan İlkokulu Müdürü Çelebi Rıfat ÇALI açılış konuşmasında; “Bugün 2018 / 2019 Eğitim – Öğretim Yılının başladığı ilk hafta, inşallah çocuklarımıza, ailelerine, milli eğitim camiasına ve tüm milletimize hayırlı olur. Bizler öğretmen olarak sorumluluklarımızı biliyoruz ve ne kadar zor bir görev üstlendiğimizin farkındayız. Çocukları anlamak, sıkı bir iletişim kurmak, onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaştırmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

Herkesten çok özverili, herkesten çok sabırlı ve herkesten çok çalışkan olmalıyız. Öyle olacağımıza da siz değerli katılımcıların huzurunda söz veriyoruz.” dedi.

İlçe Kaymakamımız Muammer KÖKEN 2018 / 2019 Eğitim – Öğretim Yılının ülkemize başarılar getirmesi temennisinde bulunarak şöyle konuştu:

“Eğitim hizmeti, devletin en önemli görevidir. Devletin görevi, fiziki alt yapıyı hazırlamak, öğretmen yetiştirmektir. Öğrencileri yetiştirmek eğitimcilerin görevidir. Öğrencilerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemizin geleceğini güvence altmış oluruz. 

Türkiye eğitim – öğretim sürecinde çok ciddi sıkıntılar çekmiş bir ülkedir. Ama bugün geldiğimiz noktada gerek okul binaları açısından, gerek eğitim materyalleri açısından devletimizin ciddi katkısı vardır. Devlet olarak öğrencilerin tüm materyallerini vermeye çalışıyoruz. Bütün amacımız çocuklarımızın geleceğe iyi hazırlanmasıdır. Bunun gayreti içerisindeyiz, ciddi anlamda da eğitime yatırım yapıyoruz. 

Eğitim vazgeçilmezimizdir. İnsanların eğitim – öğretime ihtiyacı vardır. Eğitim – öğretim etle tırnak gibidir, birbirinden ayrılmaz. Eğitimin ise, kritik zamanı çocukluk dönemidir. Eğitim bir saç ayağı gibidir. Başarı öğretmen, öğrenci, veli ve gerekirse biz yöneticilerin işbirliği ile gerçekleşir. Bu işbirliğini sağlayamazsak eğitimde başarılı olamayız. Bizler, öğrenciler için eğitim – öğretimin kalitesini ve şartlarını her geçen gün iyileştirmek ve seviyesini yükseltmek zorundayız. Bu noktada ben de elimden geldiğince sizlerin yanında olacağıma söz veriyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2018 / 2019 Eğitim – Öğretim Yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim MüdürümüzHasan KÖKREK ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yeni bir eğitim – öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim – öğretimine erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamı hazırlamak ve nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek başta bizler olmak üzere hepimizin görevidir.

Öğretmen bilen, öğreten, irşat eden, yol gösteren, terbiye eden, emin vasıflarla donanmış insan olmalıdır. Bu konuda her bir meslektaşıma gönülden inanıyor ve bu yolda yapacakları her türlü çalışmanın destekçisi olduğumu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.  

Pazartesi itibariyle ders başı yapan öğrencilerimiz okullarında ders kitaplarını hazır buldular. Eğitim bir ülkenin en hayati sistemidir. Bu sebeple ülkemizin gelişmesi için bizler, öğrenciler için eğitim – öğretimin kalitesini artırmak, şartlarını her geçen gün iyileştirmek ve seviyesini yükseltmek zorundayız. Öğrencilerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemizin geleceğini güvence altına almış oluruz. Eğitimde başarı öğretmen, öğrenci, veli ve gerekirse biz yöneticilerin işbirliği ile gerçekleşir. Bu işbirliğini sağlayamazsak eğitimde başarılı olamayız. Eğitimde sorunların üstünü örtmeyin, sorunlara çözüm üretin. Çözülemeyen sorunlarla bize gelin, birlikte çözüm üretelim. Bizler tüm okullarımıza ve öğrencilerimize desteğimizi sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2018 / 2019 Eğitim – Öğretim Yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, başarı, güzellik, sevinç, tebessüm ve gülücük dolu bir eğitim – öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından kutlama programı öğrencilerin okuduğu şiirler ve sergiledikleri performanslarla devam etti. Program Muharrem ayı içerisinde bulunulması sebebiyle kutlama programına  katılan protokol üyelerine, misafirlere, öğretmen ve öğrencilere Aşure ikramı yapılmasıyla son buldu.

Program sonrası İlçe Kaymakamımız Muammer KÖKEN, Bilge Kaan İlkokulu Müdürü Çelebi Rıfat ÇALI’dan okulla ilgili brifing almıştır. 

 

05-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-201805-10-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.