KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini ve eğitim-öğretim konularındaki anlayışlarını, öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilecek eğitsel ve yönetsel çalışmaları, Keskin’de bulunan okullarımızda görev yapmakta olan öğretmenlerimize “Okul Sohbetleri” adı altında aktarmak ve işbirliğinde bulunmak üzere Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail AYDOĞAN ile Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK mutabakata varmışlardı.

Bu amaçla Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” 31 / 10 / 2018, Pazartesi günü imzalandı. Protokolü Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi adına Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail AYDOĞAN, Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK imzalanmıştır. Protokol imza töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK’e İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Erol İTİŞGEN ve Hüseyin KILIÇDAĞI ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Sorumlusu Hamide DEMİRLENDİ eşlik etmişlerdir.

Protokol hakkında bilgi veren Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı İsmail AYDOĞAN, imzalanan protokolle Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitimde işbirliğine yönelik çalışmalar yapılacağını söyledi. Protokolün amacının Keskin ilçesindeki eğitim-öğretim kalitesini artırmak olduğunu belirten Eğitim Fakültesi Dekanı İsmail AYDOĞAN, “İmzaladığımız protokol ile Keskin ilçesindeki öğretmen ve yöneticilerin performanslarını geliştirmeye yönelik çalışmalar, kaliteli bir eğitim ortamı için seminerler ve hizmet içi eğitim programları yapacağız. Eğitim işbirliği dahilinde ki çalışmaların gerçekleşmesi için öğretim görevlileri ve öğrencileri görevlendirilecektir. İmzalanan protokol gereğince öğretmenler belirli bir program dahilinde uygun görülen dersleri takip edebilecek, okullar ve öğretmenler eğitim fakültesi ile ortak etkinlikler düzenleyeceklerdir. Bunun yanında öğretmen arkadaşlarımız üniversite öğretim üyeleri ile irtibata geçebilecek ve bu sayede akademik ve kültürel alanlarda işbirliği sağlanabilecek.

Eğitim Fakültesi Dekanı İsmail AYDOĞAN, üniversite ile okulların kaynaşması için, öğretmenlerin bilgi birikimini artırmak ve kendilerini geliştirmeleri yönünde her türlü desteği vereceklerini belirti. Ayrıca imzalanan bu protokollün öğretmenler ve idareciler açısından ciddi motivasyon sağlayacağını belirtti.

Konuşmasının sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı İsmail AYDOĞAN, böyle bir çalışmanın başlatılması, akıl edilmesi ve yürürlüğe konulması adına teşekkürlerini belirterek, bu ortak çalışmada yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etmişlerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK imza töreninde yaptığı açıklamada; “15 Temmuz’dan sonra eğitim ve öğretimin, kurumlar arası işbirliğinin, milli eğitimin niteliğinin artırılmasının ne kadar önemli olduğunu ve işimizi daha iyi yapmamız gerektiğini bir kez daha anladık.

Eğitimde İşbirliği Protokolünün, Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile her alanda işbirliği yapmak için planlandığını söyledi. Karşılıklı işbirliğini içeren protokol gereğince Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı kurum ve okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz üniversitenin uygun gördüğü akademik personeller ile irtibata geçmelerine olanak tanınacak, ayrıca ihtiyaç duyulan alanlarda “Okul Sohbetleri” adı altında toplantılar, seminerler ve hizmet içi eğitimler düzenlenecek. Bu sayede eğitim kurumlarında eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılması, yerel eğitim politikalarının geliştirilmesi hedefleniyor.” diyerek sözlerini tamamlamıştır.

  01-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-201801-11-2018

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.