KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız Muammer KÖKEN Başkanlığındaki Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısına Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI katılmışlardır.

Kaymakamımız Muammer KÖKEN Başkanlığındaki Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısına Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI katılmışlardır.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve Kırıkkale Valiliği’nin emirleri gereğince Kaymakamımız Muammer KÖKEN başkanlığında kaymakamlık makamında, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer AKSOY, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Burak YÖRÜBULUT, İlçe Müftüsü Selami AYKUL ve İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Süha ÇETİN’in de katıldığı “Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı”na müdürlüğümüzü temsilen Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI katılmışlardır.

Bağımlılık yapan maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak amacıyla yapılacak faaliyetleri planlamak için yapılan toplantıda Kaymakamımız Muammer KÖKEN; “Önemli bir halk sağlığı problemi olan uyuşturucu ile mücadelede ana unsur, uyuşturucu maddeye ulaşılabilirliğin engellenmesidir. Uyuşturucu ile mücadelede temel amaç, uyuşturucu madde ile hiç tanışmamış kişilerin korunmasıdır. Ayrıca uyuşturucu madde kullanan kişilerin danışmanlık, arınma, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, tedavilerinin sağlanması ve bireylerin sosyal hayata yeniden kazandırılması mücadelenin vazgeçilmez unsurlarıdır. Tabii ki başarıya ulaşmada en önemli faktör, koordineli çalışma ve yapılan çalışmaların izlenmesi ve değerlendirilmesidir. Uyuşturucu madde kullananlar sadece kendileri zarar görmüyor, başta aileleri olmak üzere toplumun tüm kesimleri de zarar görüyor. Gençlerin bu tür ortamlardan uzaklaştırılmaları için eğitimin yanı sıra sportif faaliyetlere yönlendirilmeleri gerekir. İlçe merkezinde bulunan metruk binaların, park ve bahçelerin bu amaçla kullanılmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekir.” Dedi.

Toplantıda, yapılan planlamaya göre Kaymakamımız Muammer KÖKEN tarafından müdürlüğümüzden bağımlıkla mücadele kapsamında bir tiyatro gösteriminin organize edilmesi istenmiştir.

14-11-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.