KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KÖKREK’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KÖKREK’in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KÖKREK, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikal Edişinin 80. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajında;

"Türk istiklâl mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80 yıldönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Veliler ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz,

Yüzyıllardır dünya tarihine yön veren ve çağ açıp kapayan devlet adamları yetiştiren Türk Milleti, yetiştirdiği eşsiz liderlerden, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yine bir tarih yazarak tarih sayfalarına büyük bir destan eklemiştir. Milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği dönemde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak İstiklâl Mücadelesini başlatan Mustafa Kemal Atatürk, sağladığı birlik ve beraberlik ile ülkemizi düşman işgalinden kurtarmış, millet iradesinin hakim kılındığı, ülke yönetiminde milletin söz sahibi olduğu demokratik bir yönetim şekli olan ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i Türk Milletine armağan etmiştir. Güçlü bir devlet adamı ve lider olarak Mustafa Kemal Atatürk, yeni bir Türk Devletinin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için önemli ve köklü birçok yeniliklere imza atmış ve gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O’na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

10 Kasımlar, Atatürk’ü Anma Günü olduğu kadar, Cumhuriyetimizin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlılığımızı da yenilediğimiz günlerdir. Ömrünü milletinin selameti ve bekasına adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek em önemli görevimizdir.

Cumhuriyetimizin ilânının 95. yıldönümünü geride bıraktığımız bugünlerde, Mustafa Kemal Atatürk’ün bize işaret ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Eğitimciler olarak bizlerin görevi, Atatürk’e olan saygı ve sevgimizin en güzel ifade şekli olarak Cumhuriyetimize ve tarih boyunca kazandığımız milli birikime her zaman milli mücadele ruhuyla sahip çıkacak bireyler yetiştirmektir.

Kendi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, bilim, kültür ve sanattaki yenilikleri takip eden bir nesil için çabalıyoruz. Atatürk’ün “Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” Sözleri ışığındaki nesli yetiştirmek en büyük arzumuzudur.

 Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu ve önüne çıkan her türlü engeli aşıp “dâhilî ve haricî bedhahlara” hiçbir zaman izin vermeyeceğini yakın zamanda gördük. Gençlerimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hâkimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı takdire şayan, kahramanca bir mücadele etmiştir. Bu mücadele de her türlü övgünün üzeridedir.

Bundan sonra, sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023 için belirlenen hedeflere ulaşma azmiyle Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirme yolunda bir adım daha atmış olacağız.  

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, 15 Temmuz gazileri başta olmak üzere tarih boyunca vatan uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

11-11-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.