KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK’in “30 Ağustos Zafer Bayramı” Kutlama Mesajı

   
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK’in “30 Ağustos Zafer Bayramı” Kutlama Mesajı

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları ifade etmiştir:

           “Türk Milletinin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferinin 96. yıldönümünde bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

           Ağustos ayı tarihimizde büyük zaferlerin yaşandığı aydır. 26 Ağustos Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı bunlardan ikisidir. Birincisi bu toprakları bize yurt yapmış, ikincisi ise asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı ve ay yıldızlı bayrağımızı göklerde sonsuza kadar özgürce dalgalandırma irademizin simgesidir.

           1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu’nun kapılarını bizlere açmıştır. 1075’te Selçuklu Devleti’nin kuruluşu Anadolu topraklarının vatan kılınmasını da beraberinde getirmiştir. Osmanlı Devleti döneminde bir yandan Avrupa’nın, bir yandan Afrika’nın içlerinde kadar ilerlemiş olsak da vatanımız olarak kalbimizin atığı yer daima Anadolu ve Rumeli toprakları olmuştur. Kurtuluş Savaşı’yla bu toprakların önemli bir bölümünü yeni devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde tutmayı başarabildik.

           Büyük Taarruzla, Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran yolu açmış ve ardından Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuş olmakla birlikte İstiklâl ve istikbal mücadelemiz bitmemiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima vatanına sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.

           15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde de olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla izin vermeyecektir.

           Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış düşmanlara karşı tek vücut olarak çıkmaktır. “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz inşallah bugün tehditleri bertaraf edecektir.

           Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonsuza dek özgür ve bağımsız yaşaması yönündeki duygu, düşünce, inanç, azim ve kararlığımızı bir kez daha vurgulayarak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu büyük zaferlerin (1071 Malazgirt Zaferi ve 30 Ağustos Zaferi) üzerine inşa edildiğini unutmadan 1071 Malazgirt Zaferi ile bu toprakların kapısını açarak bizlere vatan kılan Alparslan’ı ve 30 Ağustos Zaferini kazanan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Millî Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiasının, öğrencilerimizin ve velilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

  

31-08-2018

 

 

 

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.