KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK´in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK´in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Gurur ve övünç kaynağımız olan gazilerimizin hatırasını canlı tutmak, bugünkü ve gelecek nesillerin hafızasında yer etmesini sağlamak gayesiyle Türk Milleti için ölüm kalım mücadelesi olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Mareşel” rütbesi ve “Gazilik” unvanı verilmiştir. Milletçe gazilerimize verilen değerin ifadesi olarak bu önemli gün “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, tarih boyunca var olduğu günden bu yana ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. 

Milletimizin geleneğinde vatan, millet ve bayrak sevgisi her sevginin üzerinde gelir. Bunun içindir ki Türk Milleti, vatan için ölmeyi bir görev bilmekte, evladını şehit veren anne ve baba acısını, yüreğine gömerek “Vatan Sağ Olsun!” diyebilmektedir. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir.

Şehitlik ve Gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimizin ve şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaretleri ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek, hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkanlarıyla onların yanında olmaya devam edecektir.

Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakârlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş hayatta olan gazilerimizi de sevgi ve saygı ile selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum. 

05-10-201805-10-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.