KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu’nu Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu’nu Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI okul ziyaretleri kapsamında Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, öncelikle okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Şaban KUTLUCA’dan okulda devam eden çalışmalar, faaliyetlerle ve projelerle ilgili bilgiler aldı.

Okulu gezip incelemesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve beraberindekiler öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Burada öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınladığı 2023 Vizyon Belgesinin önemine dikkat çekti. 2023 Vizyon Belgesi konusunda öğretmenlerimizin yapacağı çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK 2023 Vizyon Belgesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara değinmiştir:

“Okullarımızı fırsat buldukça ziyaret ediyoruz, bu haftada sizlere misafir olduk. Öğretmenlerimizin motivasyonu bizler için çok önemlidir. Bununda içinde sizlerle bir araya gelerek, sizlerle fikir alışverişinde bulunmak maksadıyla bu tür toplantıları yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’un açıkladığı ve bakanlığımız tarafından yayınlanan “2023 Vizyon Belgesi”nin eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Öyle ki “2023 Vizyon Belgesi”nin tüm eğitim camiası açısından yeni ufuklar açacağını düşünüyorum. Bu açıdan tüm değerli mesai arkadaşlarımız olan idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin “2023 Vizyon Belgesi”ni okuyup incelemelerini istiyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesinin temel eğitim, ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim, okul öncesi eğitim, din öğretimi, özel eğitim ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme gibi alanlarda getirdiği yenilikler getirmektedir. Bakanlığın “2023 Vizyon Belgesi”nin öğrenci, ebeveyn (veli), öğretmen ve okul gibi dört temel unsura dayanması çok anlamlıdır ve manidardır. Çağın yeni becerileri doğrultusunda yeni eğitim modelleri gündeme gelecek, çünkü vizyon belgesi içinde öğrenci ve öğretmen sağlığından okul dergilerine, değerler eğitiminden bilim olimpiyatlarına, lisansüstü eğitimden yönetici akademilerine, atamalarına kadar birçok yeniden yapılandırmayı barındırmaktadır.” dedi.

Daha sonra 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgiler vererek projelere ilişkin ve öneri ve katkılarını beklediklerini ifade ederek ve soru-cevapların ardından toplantı sona ermiştir.

14-11-201814-11-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.