KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI okul ziyaretleri kapsamında bu hafta ikinci olarak Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Gürbüz KAPUSUZ’dan okulda devam eden çalışmalar, faaliyetler ve projelerle ilgili bilgiler aldı.

Okulu gezip incelemelerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve beraberindekiler öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Burada öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı “2023 Vizyon Belgesi”nin önemine dikkat çekti. “2023 Vizyon Belgesi” kapsamında okul idarelerinin ve öğretmenlerin yapacağı çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK “2023 Vizyon Belgesi” ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunlara değinmiştir:

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “2023 Vizyon Belgesi”nin açıklanmasından sonra sorumluluklarının arttığına işaret ederek, “Yeni görev ve sorumluluklarımız başladı, hepimiz daha çok çalışalım ki daha başarılı, daha güçlü insan kaynağımız oluşsun ve bu insan kaynağı sayesinde dünya ile rekabet edebilecek düzeye gelelim.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “2023 Vizyon Belgesi”nin, mesleki ve teknik eğitime ayrı bir önem verdiğini, okulu merkeze alan bir sistem anlayışının benimsendiğini, okul-toplum ilişkisinde pozitif bir ivmenin kazanılması gerekliliğine dair önemli mesajlar içerdiğini ifade etti. Özellikle Meslek Liselerinin bu süreç içerisinde hep arka planda kaldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “ancak son yıllarda meslek lisesi sayılarında artışların yaşandığını bunun da iyimser bir tablo oluşturduğunu” söyledi.

“Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve ekibinin ortaya koymuş olduğu bu iradeye bizler de sahadaki tecrübemizle destek vermeliyiz. Meslek Liselerine yönelik var olan toplumsal algıyı hep birlikte değiştirmeliyiz. Mesleki ve Teknik Eğitimi nasıl daha cazip ve verimli hale getireceğimize ilişkin de sahadan somut öneri ve projeler sunmalıyız.” dedi.

Bakanlığın, öğrencilerimize ilkokuldan itibaren tasarım atölyeleri kurarak yetenek ve beceri testleri geliştireceğini, meslek liseleri için ise genel beceri setleri oluşturacağını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKEK, “böylece çocukların hangi mesleğe, ne kadar uygun olduğunun da ortaya çıkacağı” ifade etti.

Liselerde ders sayılarının azaltılmasının da memnuniyet verici bir karar olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “öğrencinin, çok fazla alana ilişkin farklı dersler yerine ilgi ve yeteneği doğrultusunda yatkın olduğu alana ilişkin yeterli sayıda ders almasının hem zaman, hem de kendini geliştirmesi ve yetiştirmesi anlamında daha verimli olacağını” ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “Bakanlığımız, Meslek Liselerinin yapacakları üretimden alınan % 15’lik Hazine Kesintisinin % 1 olarak değiştirilmesini sağlayarak Meslek Liselerinin üretim alanındaki konumunu güçlendirerek piyasa ile rekabet edebilmesini hedef olarak seçtiğini” vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “Bakanlığımız 2023 Vizyon Belgesi ile Mesleki ve Teknik Eğitimde kısaca şunları hedeflemiştir:

 • Bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek ahlâkını kazandırmayı,

 • Sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip bireyler yetiştirmeyi,

 • Gelişen teknolojiye uyum sağlamayı,

 • Akademik ders yoğunluğunu azaltmayı,

 • Mesleki ders içeriklerini güncellemeyi,

 • Öğretmenlerin iş başında eğitim olanaklarını artırmayı,

 • Ulusal ve uluslararası sektör ve kamu finansal kaynaklarının kullanımı yoluyla, altyapı ve donanımının hızla değişen ve gelişen teknolojiyle uyumlu hale getirmeyi,

 • Sektör liderleri ile işbirliği imkânlarını artırmayı.”

   

  Şube Müdürü Hüseyin KILIÇDAĞI’nın Mesleki ve Teknik Eğitime ilişkin 2023 Vizyon Belgesindeki diğer hedefleri Keskin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri ile paylaşması ve onlarında görüş-önerilerini sunmalarını istemesi ile toplantı bitmiştir.

 03-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-2018

 

 

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.