KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Keskin Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Keskin Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI okul ziyaretleri kapsamında bu hafta ilk olarak Keskin Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Menderes ERAY’dan okulda devam eden çalışmalar, faaliyetler ve projelerle ilgili bilgiler aldı.

Okulu gezip incelemelerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve beraberindekiler öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Burada öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı “2023 Vizyon Belgesi “nin önemine dikkat çekti. “2023 Vizyon Belgesi” kapsamında okul idarelerinin ve öğretmenlerin yapacağı çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK “2023 Vizyon Belgesi” ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunlara değinmiştir:

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “2023 Vizyon Belgesi”nin açıklanmasından sonra sorumluluklarının arttığına işaret ederek, “Yeni görev ve sorumluluklarımız başladı, hepimiz daha çok çalışalım ki daha başarılı, daha güçlü insan kaynağımız oluşsun ve bu insan kaynağı sayesinde dünya ile rekabet edebilecek düzeye gelelim.

“2023 Vizyon Belgesi”, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un da ifadesiyle; ilk kez felsefesiyle, teorisiyle, yöntemiyle, tekniğiyle bütünsel bir sistem yaklaşımı içerisinde bir sistemin, bütün alt sistem bileşenlerinin eş zamanlı olarak dönüştürülmesini hedefliyor. Bundan dolayı biz yöneticiler, okullarımızın / kurumlarımızın dönüşümünü bütünsel bir sistem olarak ele almalıyız. Bütün bunları yaparken acele etmeden, verilerimizi analiz ederek adım adım planlamalıyız.

Bizler, eğitim sistemi içerisinde öğrencilerimizin, ortaokuldan liseye ve liseden üniversiteye geçişlerinde kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda daha donanımlı ve daha mutlu olabilecekleri ortamlar hazırlamalıyız. Bütün bunları yaparken de bölgemizdeki okulların imkânlarını mümkün olduğu kadar eşitlemeye çalışmalıyız. Belki okullarımızın imkânlarını eşitleyemeyiz, ancak okullarımız arasındaki imkân farklılıklarını en aza indirgeyebiliriz. Çünkü bu imkân farklılıkları arttıkça bölgemizdeki bazı okullarda öğrenci sayılarında aşırı yığılma, bazıların da ise azalmalar meydana geliyor. İnanıyorum ki, bu imkân farklılıkları azaldıkça okullar arasındaki başarı farkı da azalmış olacak ve böylece öğrencilerin belli okullarda yığılmasının önüne geçmiş olacağız.

Okul idarecilerimiz, yenilikleri öğretmenleri ile birlikte takip ederek, öğretmenlerimizin başka öğrenme yaklaşımlarını kullanmalarının yolunu açmalı ve onlara fırsat sunmalı. Nitekim Bakanlığımız da bu anlamda öğretmenlerimiz için, dijital ortamlarda ve fiziksel ortamlarda çok farklı kaynaklar sağladı ve sağlamaya devam ediyor. Dolayısıyla biz yöneticilerde imkânlarımız dahilinde öğretmenlerimize daha çok destek olmalıyız ve olara daha çok katkı sağlamalıyız ki sürecin sonunda istediğimiz çıktılarını alabilelim. Bu yüzden herkesin sürece katkı vermesi gerekmektedir.” dedi.

Bilgilendirme toplantısı, Şube Müdürü Hüseyin KILIÇDAĞI’nın konuşması ve okullarda yapılacak çalışmalara ilişkin görüş-önerileri ve okul içi örnek etkinliklerini sunmaları; okulun ihtiyaçlarının belirlenmesi ve  okulda uygulanabilecek projelerin değerlendirilmesi çalışmalarıyla devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI, okul müdürüne, müdür yardımcılarına ve öğretmenlere ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ederek okuldan ayrılmışlardır.

03-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-2018

 

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.