KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Cumhuriyet Ortaokulu’nu Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI Cumhuriyet Ortaokulu’nu Ziyaret Ederek “2023 Vizyon Belgesi” Hakkında Okul İdarecileri ve Öğretmenleri İle İstişarede Bulundu

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI okul ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, öncelikle okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Murat ÜRKMEZ’den okulda devam eden çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgiler aldı.

Okulu gezip incelemesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve beraberindekiler öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Burada öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınladığı 2023 Vizyon Belgesinin önemine dikkat çekti. 2023 Vizyon Belgesi konusunda öğretmenlerimizin yapacağı çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK 2023 Vizyon Belgesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara değinmiştir:

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon  Belgesinin temel eğitim, ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim, okul öncesi eğitim, din öğretimi, özel eğitim ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme gibi alanlarda getirdiği yeniliklere dikkat çekti. Bakanlığın 2023 Vizyon Belgesinin öğrenci, ebeveyn (veli), öğretmen ve okul gibi dört temel sütuna dayanmasının çok anlamlı olduğunu belirtti. Çağın yeni becerileri doğrultusunda çok yeni eğitim tasarımlarının gündeme geleceğini ifade ederek; öğrenci ve öğretmen sağlığından okul dergilerine, değerler eğitiminden bilim olimpiyatlarına, Fuat Sezgin Yılından yönetici akademilerine kadar uygulamaya geçirilecek çalışmalar üzerinde durdu.

Daha sonra 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgiler vererek projelere ilişkin ve öneri ve katkılarını belediklerini ifade ederek öneri ve katkılarını beklediklerini ifade etmiştir ve soru-cevapların ardından toplantı sona erdirilmiştir.

07-11-201807-11-201807-11-2018

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.