KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı TAŞAN Hatıra Ormanı

Hacı TAŞAN Hatıra Ormanı

          Keskinli Halk Ozanı Hacı TAŞAN’ın ölümünün 35. ölüm yıldönümünde uygulanan program kapsamında yapılması planlanan fakat hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Hacı TAŞAN Hatıra Ormanı Kaymakamımız Muammer KÖKEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, Köprü İlkokulu / Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinin katılımıyla dikilen fidanlarla oluşturuldu. 

          Keskin adının tüm yurda duyulmasına vesile olan, türküleri ve kendine özgü üslubuyla gönüllerde yer edinmiş Halk Ozanı Hacı TAŞAN’ın hatırasına yapılan hatıra ormanı ile adı yaşatılacak. Keskin Köprü Köyü’nde 60 dekar alan üzerine yapılan hatıra ormanına İl Orman Müdürlüğünden temin edilen onlarca farklı türde ağaç fidesi dikildi.

          Oluşturulan hatıra ormanı etkinliğinde konuşan Kaymakamımız Muammer KÖKEN, Keskin’in yetiştirdiği en büyük değerlerden olan Hacı TAŞAN’ın adının bu ormanla yaşatılacağını, kendisine olan vefa borcunun bu şekilde ödeneceğini ve ağaçların gölgesinde dinlenen insanların Hacı TAŞAN’ı yâd edeceklerini söyleyip ağaçların kaderine terk edilmemesini, sürekli olarak bakımının yapılması gerektiğini söyledi.  

03-04-201803-04-201803-04-2018

 

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.