KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sigaranın Zararları” ve “Besindeki Şekerim” TÜBİTAK Projelerinin Öğrenciler Tarafından Tanıtılması

“Sigaranın Zararları” ve “Besindeki Şekerim” TÜBİTAK Projelerinin Öğrenciler Tarafından Tanıtılması

          İlçe Kaymakamımız Muammer KÖKEN’in talimatı ve oluru ile Keskin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında yer alan Keskin Anadolu Lisesi öğretmeni ve öğrencilerinin hazırladığı “Sigaranın Zararları” projesi ile Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu öğretmeni ve öğrencilerinin hazırladığı “Besindeki Şekerim” projesinin Türkiye Bağımlılıkla Mücadele ve Obezite İle Mücadele kapsamında daire ve kurumlara tanıtılması ile ilgili olarak ilk adım olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

          Bu ziyaret sırasında ilk olarak Keskin Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni (Danışman Öğretmen) Mehmet BEKTUR ve öğrencileri Ümit Kahraman KARGIN ile Canberk ŞAHİNDOĞAN’da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin KILIÇDAĞI ve Nafiz Arafat TANIT ile ilçe milli eğitim personeline projeleri ile ilgili bilgi verip yöneltilen sorulara açıklayıcı cevaplar vermişlerdir.

Öğrenciler projeleri ile ilgili şu bilgileri vermişlerdir:

Projenin Adı: Besinlerdeki Şekerim

Projenin Amacı: Bazı besinlerdeki şeker oranını ölçerek insanlar için görünmez tehlike olan şeker hakkında bilgi vermek.

          İkinci olarak Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni (Danışman Öğretmen) Ergün YILDIZ ile öğrencileri Muhammed Buğra GÜLER ile Gülden DOĞU İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin KILIÇDAĞI ve Nafiz Arafat TANIT ile ilçe milli eğitim personeline projeleri ile ilgili bilgi verip yöneltilen sorulara açıklayıcı cevaplar vermişlerdir. 

Öğrenciler projeleri ile ilgili şu bilgileri vermişlerdir: 

Projenin Adı: Sigaranın Zararları

Projenin Amacı: Sigaranın Zararlarıyla ilgili farkındalık oluşturma.

          İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu bilgilendirici ve aydınlatıcı projelerinden dolayı Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu ile Keskin Anadolu Lisesi proje ekiplerini kutlar ve tebrik ederiz.     

21-05-201821-05-201821-05-2018

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.