KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mehmet Akif ERSOY’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması

“Mehmet Akif ERSOY’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması

          “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü” etkinlikleri kapsamında Keskin ilçe genelindeki ortaokullar ve liseler arasında düzenlenen “Mehmet Akif ERSOY’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışmasında ortaokullar ve liseler kategorisinde öğrencilerimiz Mehmet Akif ERSOY’un yarışma öncesi okullarımıza gönderilen şartnamede yer alan on şiirinden herhangi birini seçip ezbere fon müziği eşliğinde okuyarak mücadele ettiler.

          Keskin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda yapılan yarışmada iki kategoride mücadele eden öğrenciler Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ile Müzik öğretmenlerimiz tarafından diksiyon, vurgu, tonlama, sahne duruşu, jest ve mimik kullanımı ile ezber gücü kriterleri üzerinden değerlendirildi.

          Ortaokul kategorisinde Vakıfbank Gaffar Okkan Ortaokulu öğrencisi Gözde Nur GÜRLER birinci, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Elif ÖLMEZ ikinci ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi İlayda ÖZCAN üçüncü olmuştur. Lise kategorisinde ise Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rümeysa ŞAHİN birinci, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Fadime AKTÜRK ikinci ve Keskin Anadolu Lisesi öğrencisi Havva Nur ZÖNGÜR üçüncü olmuştur.

 

 

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

 

 

 

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.