KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Şehit Olmuş ve Ebediyete İntikal Etmiş Öğretmenlerimiz İçin Mevlit Okutuldu

24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Şehit Olmuş ve Ebediyete İntikal Etmiş Öğretmenlerimiz İçin Mevlit Okutuldu

24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Mustafa Demirci Uygulama Camii’nde Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimize şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimiz için mevlit okutuldu.

 

Okunan mevlidin ardından hatim duasıyla devam eden program İlçe Müftümüz Selami AYKUL tarafından yapılan hatim duası ile son buldu. Öğrenciler camii çıkışında cemaate gül suyu ve lokum ikramında bulundular.

 

Mevlit programına Kaymakamımız Muammer KÖKEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, İlçe Müftümüz Selami AYKUL, Şube Müdürlerimiz Nafiz Arafat TANIT, Erol İTİŞGEN ve Hüseyin KILIÇDAĞI, kurum ve okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

 

Camii çıkışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, “24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında yaptığımız etkinliklerden biriydi bu. Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze bağlı Keskin İmam Hatip Ortaokulu / Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin okumuş oldukları hatmi şerifler, bugün Keskin İmam Hatip Ortaokulu / Anadolu İmam Hatip Lisemizle yaptığımız ortak bir Mevlit programıyla, hatim duası yapılarak, şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizin ruhlarına hediye edildi. Cenabı Hak onların şehadetini kabul etsin, onları cennetiyle mükâfatlandırsın

Aybüke YALÇIN, Necmettin YILMAZ ve onlarca güzel öğretmenimiz yarınlarımız için memleketimizin dört bir köşesine büyük bir mutluluk ve kocaman yürekleriyle hizmet etmeye gittiler. Ancak hain terör onları bu kutlu hedeflerinden mahrum bıraktı.

Tabi ülkemizde çok sayıda şehit öğretmenimiz var. Biz onları 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında tüm Türkiye genelinde bugün Cuma da olması münasebetiyle hatim dualarıyla tekrar yâd ettik. Ayrıca bu ulvî mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Onlara huzur, mutluluk ve saadet diliyorum. Ülkemiz, milletimiz ve İslâm alemi için inşallah iyi nesillerin yetişmesine vesile olacakları bir hizmet yürüttüklerinin zaten farkındadırlar. Onlara çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

 

Bozkurt Mahallesi Cinali Yolu Cad. No1 Keskin/KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.