KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“2023 Vizyon Belgesi”nin Tanıtılması Amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüsyin KILIÇDAĞI’nın Bilge Kaan İlkokulu Ziyaretleri

“2023 Vizyon Belgesi”nin Tanıtılması Amacıyla  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüsyin KILIÇDAĞI’nın Bilge Kaan İlkokulu Ziyaretleri

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hüseyin KILIÇDAĞI bu hafta okul ziyaretlerine Bilge Kaan İlkokulu’nu ziyaret ederek başladılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, öncelikle okulda incelemelerde bulunarak, Okul Müdürü Çelebi Rıfat ÇALI’dan okulla ilgili bilgi aldı.

Okulu gezip incelemesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK ve beraberindekiler öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Burada öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK Milli Eğitim Bakanlığımızın yayınladığı 2023 Vizyon Belgesinin önemine dikkat çekti. 2023 Vizyon Belgesi konusunda öğretmenlerimizin yapacağı çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK konuşmasında şunları ifade etmiştir:

"Okullarımızı ara ara da olsa fırsat buldukça ziyaret etmeye çalışıyoruz ve bu ziyaretlerimize devam edeceğiz. Öğretmenler odası bizler için çok önemlidir. Bizlerin sizlerle fikir alışverişinde bulunduğu müstesna yerledir. Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK’un açıkladığı ve bakanlığımızın yayınladığı 2023 Vizyon Belgesi’nin eğitim-öğretimin kalitesinin artırılması açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Öyle ki 2023 Vizyon Belgesi’nin tüm eğitim camiasına yeni ufuklar açtı, artık geleceğe umutla bakabiliyoruz. Bu açıdan tüm öğretmenlerimizin 2023 Vizyon Belgesi’ni okuyup incelemelerini istiyorum.

2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan Öğretmenlik Meslek Kanunu çalışmasının da inşallah öğretmenlerimiz açısından kaybettikleri prestiji kazandıracağı kanaatindeyim.    

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi’nin temel eğitim, ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim, okul öncesi eğitim, din öğretimi, özel eğitim ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme gibi alanlarda yenilikler getirmektedir. Bakanlığın 2023 Vizyon Belgesi’nin öğrenci, ebeveyn (veli), öğretmen ve okul gibi dört temel sütuna dayanması çok önemlidir. Çağın yeni becerileri doğrultusunda yeni eğitim modelleri gündeme gelecek, çünkü vizyon belgesi içerisinde öğrenci ve öğretmen sağlığından okul dergilerine, değerler eğitiminden bilim olimpiyatlarına, lisansüstü eğitimden yönetici akademilerine, atamalarına kadar birçok yeniden yapılandırmayı barındırmaktadır.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan KÖKREK, okul idarecilerine ve öğretmenlerine başarı dileklerinde bulunarak okuldan ayrılmıştır.

07-11-2018

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.