KIRIKKALE KESKİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Ekim Muhtarlar Günü Münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlama Töreni Düzenlendi

19 Ekim Muhtarlar Günü Münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlama Töreni Düzenlendi

İlçemizde 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle İlçe Kaymakamımız Muammer KÖKEN’in talimatıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde bir tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Muhtarlar Günü Kutlama Törenine Keskin Belediye Başkanı Dede YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK, İlçe Jandarma Komutanı Ömer AKSOY, İlçe Müftüsü Selami AYKUL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa ÖLMEZ, SYD Vakfı Müdürü Şenel GÖKAY, İlçe Yazı İşleri Müdürü Abbas SAKALLI, İlçe Özel İdare Müdürü Halil DİNÇSOR, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serdal AVCI, AKP İlçe Başkanı Halim BULUT, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nafiz Arafat TANIT, Keskin Öğretmenevi Müdürü Murat ÖZSOY, Muhtarlar Derneği Başkanı Hulisi MIZRAK, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Keskin Muhtarlar Derneği Başkanı Hulisi MIZRAK tarafından Atatürk Anıtı’na “Muhtarlar Derneği Çelengi” sunuldu. Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Keskin Muhtarlar Derneği Başkanı Hulisi MIZRAK yaptı.

19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak ilan edildiğini belirten Keskin Muhtarlar Derneği Başkanı Hulisi MIZRAK konuşmasında şunları ifade etmiştir:

“Bugünü bizlere özel kılıp, bizleri onure eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve devlet büyüklerimize şahsım ve tüm muhtar arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum. Muhtarlık müessesi, ülkemizdeki yerel demokrasinin en köklü kurumu olarak 1829 yılından bugüne faaliyetlerini sürdürmektedir. Geçmişten günümüze biz muhtarlar olarak, bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde bazen uygulayıcı, bezende aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmkteyiz. Bu görevler halka hizmet makamıdır. Bu görevlerin hakkını verebilmek çok büyük bir sorumluluk bilinci ister. Köyümüzün, mahallemizin, şehrimizin ve dolayısıyla ülkemizin huzur ve sükunu bizlerin göstereceği duyarlılık ve görev bilinciyle sağlanacaktır. Muhtarlar olarak bu görev bilinciyle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama töreninin ardından katılanlar Yazı İşleri Müdürü Abbas SAKALLI başkanlığında Keskin Muhtarlar Derneği binasında Dernek Başkanı Hulisi MIZRAK nezdinde tüm muhtarların gününü kutlamalarıyla program sona ermiştir.  

 

31-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-2018

BOZKURT MAH. CİN ALİ YOLU CAD. NO 1 İÇ KAPI NO 1 KESKİN / KIRIKKALE - 0.318.515.30.69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.